Slovenská svadba

V AFRICKOM ŠTÝLE
Zuzana a Richard
leto 2012
FOTOREPORTÁŽ
 
 

Vianočná výstava

v galérii LIMAA
6.-17.12.2010
FOTOREPORTÁŽ
 
 

Výstava AFRIKA!

v galérii PLACIDITÉ
27.9.-3.10.2010
FOTOREPORTÁŽ
 
 

Africká noc

City Pension Topoľčany
11.11.2011
FOTOREPORTÁŽ
 
 

Kaftany a dashiki

ostrov Korzika
leto 2011
FOTOREPORTÁŽ
 

DASHIKI - symbol Afriky

Dashiki je voľný pestrofarebný odev, ktorý pripomína košeľu. Často je zdobené vzormi a farbami, ktoré súvisia s africkými kultúrami.

Dashiki bolo úzko spojené s kultúrnymi a politickými udalosťami v rokoch 1960-tych. Svojimi žiarivo farebnými vzormi a voľným strihom, prevísajúcim namiesto toho, aby bolo zakasané do nohavíc, bolo dashiki jediným spôsobom, akým ľudia vyjadrovali svoju nespokojnosť s tým, čo bolo považované za prijateľnú pánsku módu tej doby, a tiež spôsobom protestu proti sociálnym, ekonomickým a politickým podmienkam, ktoré sužujú afro-americkú populáciu v Spojených štátoch. Príležitostne bolo nosené na znak protestu, ale väčšinou bol vzhľad dashiki symbolom africkej hrdosti.

Hoci bojovnosť rokov 60-tych je dávno preč, to, čo dashiki predstavuje, neupadlo do zabudnutia. Ešte stále  si ho obliekajú tisícky ľudí ako symbol lásky k svojmu africkému pôvodu a všetkému africkému v rámci americkej kultúry. Toto platí najmä počas sviatkov ako Kwanzaa alebo Mesiac Čiernej Histórie.

Tento tradičný africký odev je veľmi populárny v mnohých krajinách, ako napríklad v Nigérii. V Amerike má nezastupiteľné miesto ako odev, ktorý nesie svoje vlastné posolstvo hrdosti, statočnosti a nádeje.

V našom internetovom obchode sa v krátkom čase dostal na prvé miesto v TOP rebríčku najpredávanejších produktov. Bez rozdielu vekovej kategórie či pohlavia, je to príjemná, pohodlná a veselá súčasť šatníka mnohých našich klientov.