Slovenská svadba

V AFRICKOM ŠTÝLE
Zuzana a Richard
leto 2012
FOTOREPORTÁŽ
 
 

Vianočná výstava

v galérii LIMAA
6.-17.12.2010
FOTOREPORTÁŽ
 
 

Výstava AFRIKA!

v galérii PLACIDITÉ
27.9.-3.10.2010
FOTOREPORTÁŽ
 
 

Africká noc

City Pension Topoľčany
11.11.2011
FOTOREPORTÁŽ
 
 

Kaftany a dashiki

ostrov Korzika
leto 2011
FOTOREPORTÁŽ
 

Parfumy na prírodnej báze

Prinášame vám  sériu výnimočných parfumov na prírodnej báze, kde výrobca vsadil na kvalitu surovín a procesu výroby parfumov za cenu, ktorú si môže dovoliť každý. Základnou filozofiou českej spoločnosti Essens, ktorá tieto parfumy prináša aj na náš trh, je poskytnúť kvalitný parfum čistej a trvalej vône v elegantnom flakóne, ale nepredražiť ho zbytočnou reklamnou kampaňou a obalovým dizajnom. Preto ani jedna z týchto očarujúcich vôní nenesie žiadne meno a nemá ani svoj osobitný dizajnový flakón. Aby si každý z nás mohol vybrať svoj obľúbený parfum, ktorý je šetrný k našej pokožke a zároveň si udrží svoju prirodzenú vôňu po celé hodiny, rozhodla sa spoločnosť Essens pre elegantné univerzálne flakóny, označené číslom vône. Výsledok - namiesto 100 eur a viac môžete mať svoj obľúbený parfum v 50 ml balení za 17 eur. A verte nám, kvalitou a účinkom budete milo prekvapení...

Celý článok...
 

Poďme sa naučiť viazať šatky

Takmer ku každému africkému kaftanu dostanete aj šatku z rovnakého materiálu. Množstvo nápadov pre viazanie šatiek nájdete na stránkach youtube. Poďme sa spolu pozrieť...
Celý článok...
 

Umenie z banánových listov.

Umelecké diela vyrobené z banánových listov majú v Afrike už po stáročia stále miesto. Pochádzajú z Kene.
 
Celý článok...
 

O tkaninách BOGOLANFINI (MUDCLOTH)

BOGOLANFINI alebo Mudcloth (angl. mud - bahno, cloth - tkanina, plátno, súkno) ako tradičný materiál bol prvýkrát vyrobený v Mali, Západná Afrika. 
Celý článok...
 

Čo pribudlo do sekcie AFRICKÉ TKANINY?

Milí priatelia, od novembra 2011 rozširujeme ponuku originálnych afrických tkanín, ručne tkaných a farbených, ktoré nájdete v týchto nových kategóriách:

Celý článok...
 

Niečo o maskách FANG

Masky FANG si udržiavajú významné miesto v dejinách Ghany. Ako masky boli používané pri iniciačných obradoch (zasvätenie, prijímací ceremoniál, slávnostné uvedenie). 

Celý článok...
 

DASHIKI - symbol Afriky

Dashiki je voľný pestrofarebný odev, ktorý pripomína košeľu. Často je zdobené vzormi a farbami, ktoré súvisia s africkými kultúrami.
Celý článok...
 

Čo je ruana?

Ruana je druh ponča, ktoré si najjednoduchšie predstavíme ako hrubú vlnenú deku s otvorom uprostred.
Celý článok...